A huge collection of 3400+ free website templates www.JARtheme.COM WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

 

 

Pierwszy zielony dach w Gniewie?

W siedzibie firmy INWEST-KOM nasi pracownicy samodzielnie wykonali zielony dach. To innowacyjne i ekologiczne rozwiązanie, do którego zastosowano niewymagające skomplikowanej pielęgnacji rośliny - różne gatunki Rozchodników.

 

Pierwszy zielony dach w Gniewie?
Pierwszy zielony dach w Gniewie?
Pierwszy zielony dach w Gniewie?

Klimat miejski, w znacznym stopniu odbiega od klimatu otaczających go terenów, a zielone dachy w znaczący sposób go łagodzą. Mury oraz dachy budynków działają jak akumulatory ciepła, co powoduje w centrach miast wzrost temperatury powietrza średnio o 1-2°C (a w skrajnych przypadkach nawet do 10°C). Jednocześnie następuje spadek wilgotności. Dach kryty papą bitumiczną latem nagrzewa się do temperatury 60-70°C, tymczasem o połowę mniej nagrzewa się zielony dach. Roślinność umieszczona na powierzchni dachu, dzięki odparowaniu nagromadzonej wody i odbiciu promieniowania słonecznego, wytwarza warstwę na kształt „poduszki powietrznej” o wyższej wilgotności i niższej temperaturze.

Wystarczy dwucentymetrowa warstwa zieleni by zatrzymać około 50-60% wód opadowych, które po odparowaniu zwiększają wilgotność powietrza, wzbogacają powietrze w tlen i zmniejszają zawartość dwutlenku węgla, nie obciążając przy tym kanalizacji miejskiej.

Nasz zielony dach o obszarze 17 m² w ciągu roku wyprodukuje tlen dla 11 osób. Zielone dachy pochłaniają do 20% pyłów i gazów z powietrza, jednocześnie o około 20-30 dB zmniejszają hałas uliczny poprzez odbicie i częściowe pochłonięcie dźwięków.

To prawdopodobnie pierwszy pełniący jednocześnie funkcję dekoracyjną i ekologiczną zielony dach w Gniewie. Bazując na zdobytym w ten sposób doświadczeniu możemy pomagać w upiększaniu gniewskich i okolicznych dachów.

 


<< Powrót do aktualności


OBSŁUGA KLIENTA
513 016 410
58 535 23 31
wewn. 39

POCZTA ELEKTRONICZNA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Inwestkom Logo Biale 2

INWEST-KOM
w Gniewie Sp. z o.o.
ul. Wiślana 6, 83-140 Gniew
NIP 5932124915
Regon 191605137
KRS 0000110050

Godziny pracy

pon, wt, czw: 7-15,
środa: 7-16,
piątek: 7-14
Kasa czynna w godz. 7-14
Dzialaj Z Nami Budujaco2